Povídka: Strach, boj, láska, přátelství. ...Clik...
Blogem měsíce dubna se stává *Deni*
Prosím o hlas ....Clik.... (Jako Ell-i)
Projekt: Píšeme pro Vás ...Zapiš se...

Povídka část 2.

1. března 2013 v 19:03 | Ell-i ♥ |  ♥ Povídky ♥
"Bude v pořádku?" zajímal se jeho zachránce.
"Budeme dělat co se dá. Teď běžte pryč!" ukázala jsem rukou směrem k východu. Neposlech stál tam a díval se na krvácejícího muže s očima plných slz.
"Běžte!" okřikla jsem ho znovu a omývala jsem průstřel vodou. Neznámý muž konečně pokýval hlavou a odešel. Podařilo se nám zastavit krvácení a zraněný dostal léky proti bolesti.
"Hlídejte mu horečky. Kdyby se zvýšily musíme okamžitě nasadit léčbu proti infekci," ponaučila jsem zdejší sestru, která nás měla vystřídat.
"Jistě, slečno. Budeme vás o jeho zdravotním stavu informovat," pokývala starší žena hlavou a otřela nemocnému čelo.
"Vidím, že jste se hned dali do práce," objevil se uprostřed vchodu generál Sparks.
"Kvůli tomu jsme tady pane," kývla jsem hlavou a umyla si ruce.
"Teď vás kapitán Vermaelen zavede do vašich pokojů. Budete spát v druhém křídle kasáren. Dřívější příbytek pro lékaře shořel," obeznámil nás generál se situací.
Nasedli jsme do auta, kterým nás kapitán Vermaelen zavezl do kasáren. Kasárny vypadali skvěle. Každý čekal nějaký oprýskaný dům, ale před námi stálo velké panství. Začalo se stmívat, ale bílá omítka domu zářila jako měsíc.
"To je nádhera," zářila Bella.
"Tohle, že jsou kasárny?" ušklíbla se posměšně Julie a stoupala po schodech nahoru. Zastavila jsem se pod chody a kufr si položila k nohám. Všechno mě začalo vyvádět z míry. O kus dál se bojuje. Lidé nemají střechy nad hlavou a my si bydlíme v tak přepychovém obydlí.
"Elisabeth, pojď už!" zavolala na mě Julia. Zhluboka jsem se nadechla a vyběhla po nich nahoru.
"Takhle jsem si to nepředstavovala, ale líbí se mi tu," chytla mě s úsměvem za ruku a táhla dovnitř. Ve verandě nás zastavil středně vysoký muž s černými vlasy: "Už jsme na vás čekali. Vítejte slečny,"
"Děkujeme na milé přivítání," ujala se slova Bella a před usmívajícím mužem se začala nakrucovat.
"Moc mě těší slečno, James Rodriguez," natáhl k ním ruku a se svůdným pohledem si ji prohlížel.
"Bella Peirini," opětovala mu ten samý pohled a všem okolo bylo jasné, že si padli do oka. Bella tak okouzlila Jamese, že na nás úplně zapomněl. Využila jsem příležitosti a rozhlížela se kolem. Na stěnách viseli obrazy. Stolek uprostřed místnosti zdobily rudé růže. Dotkla jsem se jich prstem a přivoněla k nim. Z vedlejší místnosti byli slyšet hlasy a pronikavý smích. Naklonila jsem se, abych se podívala co se tam děje, ale viděla jsem jen schody a pod nimi komodu, na které stály nějaké fotografie. Zahlédla jsem stíny dvou mužů. Přešlapovali sem tam a nejspíš něco vyprávěli. Nerozuměla jsem jim, ale pochvíli se ozval hřmící smích. Naklonila jsem se ještě více do místnosti a v tu chvíli proti mně vyšel středně vysoký muž. Leknutím jsem se narovnala.
"Omlouvám se, nechtěl jsem vás vylekat," omluvně se na mě usmál a podíval se na Jamese: "Už jsi slečnám přiřadil pokoje?"
"Zatím jsem neměl čas," zalhal James.
"Jo jasně," prohodil ironicky a sklouzl pohledem na Bellu.
"Nestarej se Alexy, já to zařídím," James se přestal zajímat o Bellu a z kapsy vyndal notýsek s koženým pouzdrem. Postupně nám přiřadil čísla pokojů. Já, Julia a Bella jsme dostali pokoj číslo 13.
"Pojďte za mnou," hodil James hlavou směrem k rušné místnosti a sám se vydal jako první. Bella se rozzářila a cupitala za Jamesem. Zavrtěla jsem hlavou, sebrala ze země kufr a trošku rozvážně vstoupila do místnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám povídka?

Ano :)
Trochu :/
Ne :(

Komentáře

1 Awe Awe | Web | 1. března 2013 v 19:31 | Reagovat

Pěkný blog :)

2 Burcu Burcu | Web | 1. března 2013 v 21:33 | Reagovat

co dodat ? Myslím si že  zajímavý to teprv bude :) těším se na další.A ta Elis je mi sympatická.Pořád mi vrtá hlavo jako kdybych to už někde viděla,připomíná mi to trochu Pearl Harbor :)

3 Camilla Camilla | E-mail | Web | 29. března 2013 v 20:17 | Reagovat

Na téhle kapitole musím ocenit hlavně úžasná jména !!! ♥♥♥
Kam ty na ně chodíš ???
Je pravda, že i já mám někdy nápady na pěkná jména, ale ty tvoje mají něco do sebe a strašně se hodí do tohohle příběhu...;)
Krásný...jdu zase na další !!!

4 Ell-i Ell-i | Web | 29. března 2013 v 20:26 | Reagovat

[3]: Já ani nevím, jak mě to napadlo. Četla jsem si časopis, vypsala jména a přijmení, pak to seskládala a bylo to. Ty máš taky super jména ♥ :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama